Ekskluzywny Rynek Handlu B2B

Logo odprawy
Polska

Wyszukiwanie terazniejsze

Ogólne Warunki Handlowe

Ogólne Warunki Handlowe

Ogólne Warunki HandloweWstęp:
Restposten 24 GmbH, następca zwany Stocklots24, prowadzi z przemysłowych celów różnego rodzaju platformy handlowe B2B dla handlu poprzez internet pod następującymi domenami:

Restposten24 Deutschland www.restposten24.de Restposten24 Österreich www.restposten24.at Restposten24 Belgien www.restposten24.be Restposten24 Schweiz www.restposten24.ch
Restposten24 Liechtenstein www.restposten24.li Stocklots24 Bulgarien www.stocklots24.bg Stocklots24 Kanada www.stocklots24.ca Stocklots24 China www.stocklots24.cn
Stocklots24 Neuseeland www.stocklots24.co.nz Stocklots24 Vereinigtes Königreich www.stocklots24.co.uk Stocklots24 Südafrika www.stocklots24.co.za Stocklots24 Türkei www.stocklots24.com.tr
Stocklots24 Tschechische Republik www.stocklots24.cz Stocklots24 Dänemark www.stocklots24.dk Stocklots24 Spanien www.stocklots24.es Stocklots24 Frankreich www.stocklots24.fr
Stocklots24 Griechenland www.stocklots24.gr Stocklots24 Hongkong www.stocklots24.hk Stocklots24 Ungarn www.stocklots24.hu Stocklots24 Indien www.stocklots24.in
Stocklots24 Iran www.stocklots24.ir Stocklots24 Italien www.stocklots24.it Stocklots24 Japan www.stocklots24.jp Stocklots24 Liechtenstein www.stocklots24.li
Stocklots24 Luxemburg www.stocklots24.lu Stocklots24 Lettland www.stocklots24.lv Stocklots24 Moldawien www.stocklots24.md Stocklots24 Mongolei www.stocklots24.mn
Stocklots24 Niederlande www.stocklots24.nl Stocklots24 Polen www.stocklots24.pl Stocklots24 Portugal www.stocklots24.pt Stocklots24 Rumänien www.stocklots24.ro
Stocklots24 Russland www.stocklots24.ru Stocklots24 Schweden www.stocklots24.se Stocklots24 Singapur www.stocklots24.sg Stocklots24 Slowenien www.stocklots24.si
Stocklots24 Slowakei www.stocklots24.sk Stocklots24 Tokelau www.stocklots24.tk Stocklots24 www.stocklots24.tv Stocklots24 Taiwan www.stocklots24.tw
Stocklots24 USA www.stocklots24.us

1. Ogólne Reguły

1.1 Stocklots 24 oferuje użytkownikowi poprzez zamknietą platformę handlową dostęp do wirtualnego rynku handlu Stocklots 24 Business-to-Business. Wszystkie przez użytkownika wystawione informacje o ofertach i towarach są dostępne dla każdego odwiedzającego Stocklots 24 (zarejestrowany lub niezarejestrowany).

1.2 Stocklots 24 kieruje na tej platformie handlowej oferujących i popyt na towary oraz usługi każdego rodzaju przy pomocy ofert oraz wyszukiwania towarów. Umowy zawarte na tej platformie dokonywane są bezpośrednio i wyłącznie pomiędzy użytkownikami oraz zostaną ziszczone i przeprowadzone poza platformą. Stocklots 24 jaki i pozostałe usługi od Stocklots 24 służą tylko i wyłącznie czystej realizacji transakcji pomiędzy stronami umowy. Stocklots 24 nie jest ist ani przedstawicielem ani posłańcem żadnej z parti. Stocklots 24 nie jest również żadną stroną umowy.

1.3. Użytkowanie Stocklots 24 przysługuje posiadającym działalność handlową, handlowcom, przedsiębiorstwom jak i prowadzącym samodzielną działalność oraz osobom wykonującym wolny zawód.

2. Członkostwo

2.1 Członkostwo wRestposten24/ Stocklots24 kosztuje jednorazowo 94,01€ z VAT. Użytkownik nie musi płacić prowizji od sprzedaży, opłat rocznych oraz opłat za wystawienie artykułów. Użytkownik zgadza się, że opłaty kierowane do Restposten 24 GmbH, będą częściowo wykonywane za pomocą przelewu, PayPal lub poprzez Novalnet AG. Na uiszczenie opłaty za rejestrację użytkownik ma do wyboru następujące możliwości zapłaty:
 • PayPal (natychmiastowa aktywacja konta)
 • Sofortüberweisung.de (natychmiastowa aktywacja konta)
 • VISA (natychmiastowa aktywacja konta)
 • Mastercard (natychmiastowa aktywacja konta)
 • American Express (natychmiastowa aktywacja konta)
 • Przelew do Restposten 24 GmbH/ Stocklots24 (natychmiastowa aktywacja konta po wpłynięciu opłaty)
3. Top oferty, sprawdzone członkostwo i bank danych handlowców

3.1 Użytkownik ma możliwość wystawienia artykułów jako Top oferty na stronie głównej lub Top oferty w jednej z rubryk. Użytkownik może wybrać czas wystawienia Top ofert. Czas wystawienia Top ofert jest liczony co do sekundy. Restposten 24 GmbH/ Stocklots24 wystawia fakturę na zamówione świadczenia oraz przesyła E-Mailem. Opłata za te świadczenia jest możliwa wyłącznie jako przedpłata, Onlinebanking, VISA, American Express, JCB lub przez PayPal. Użytkownik zgadza się, że opłaty te dokonywane będą poprzez Novalnet AG i Wirecard AG. Przy potrąceniu z konta, musi konto to być prowadzone w Euro oraz znajdować się w Niemczech lub Austrii. Jeżeli konto to nie będzie posiadało odpowiedniego salda lub z innego powodu nie będzie możliwe pobranie należności, zostanie naliczona kwota za opracowanie w wysokości 12,00 Euro.

3.2 Użytkownicy mają możliwość otrzymania dostępu do banku danych handlowców. Opłata za dostęp do banku danych handlowców możliwa jest wyłącznie jako przedpłata, Onlinebanking, VISA, American Express, JCB lub per PayPal. Restposten 24 GmbH/ Stocklots24 wystawia fakturę za dostęp do banku danych handlowców.

3.3 Użytkownik ma możliwość złożenia wniosku o sprawdzone członkostwo. Zapłata za owe świadczenie nastąpi wyłącznie jako przedpłata, Onlinebanking, VISA, American Express, JCB lub przez PayPal. Restposten 24 GmbH/ Stocklots24 wystawia rachunek oraz przesyła go natychmiast po wpłynięciu wniosku. Kwota za członkostwo z certyfikatem jest wydatkiem za weryfikację użytkownika. W razie nie otrzymania członkostwa z certyfikatem zapłacona kwota nie zostanie zwrócona. Tylko w rzadkich wypadkach członkostwo z certyfikatem nie zostaje przyznane. Restposten 24 GmbH/ Stocklots24 zastrzega sobie zlecenie członkostwa z certyfikatem poszczególnych handlowców, jeżeli ci oferują artykuły drogocenne.

3.4 Wszelkie faktury oraz dokumenty od Restposten 24 GmbH/ Stocklots24 zostaną przesłane pocztą. Na specjalne życzenie możliwe jest wysłanie faktury pocztą.

4. Zasady użytkowania

4.1 Korzystanie z usług Restposten 24 i Stocklots 24 stoi do dyspozycji wyłącznie zarejestrowanym użytkownikom. Warunkiem użytkowania jest zawarcie umowy o użytkowanie/licencję poprzez rejstrację.

4.2 Interesant użytkowania ma do celów rejestracji wystawiony online formularz rejestracyjny, który należy wypełnić zgodnie z prawdą. Restposten 24 GmbH/ zastrzega sobie weryfikację danych rejestracyjnych oraz wypłacalność poprzez odpowiednie instytucje bzw. biura informacyjne. Przy niewypłacalności lub istniejącej insolwencji, Restposten 24 GmbH/ Stocklots24 zastrzega sobie bezzwłoczne wypowiedzenie umowy. Nastąpi insowlencja podczas trwania umowy, jest Restposten 24 GmbH/ Stocklots24 upoważniony do bezterminowego wypowiedzenia umowy.

4.3 Użytkownikowi zostaje wystawiona licencja do korzystania z usług Restposten 24 GmbH/ Stokclots24. Użytkownik może korzystać z usług, danych oraz informacji od Restposten 24 i Stocklots 24 tylko dla własnego i bezpośredniego użytku. Zabronione jest handlowanie oraz przekazywanie osobom trzecim otrzymanych danych o ofertach, handlowcach oraz osobach widniejących na stronach Restposten 24 i Stocklots 24.

4.4 Nie istnieje prawo na zawarcie umowy o użytkowanie. Restposten 24/ Stocklots24 jest uprawniony do udmówienia zawarcia umowy bez podania przyczyn.

4.5 Strona internetowa oraz usługi od Restposten 24/ Stocklots24 stoją do dyspozycji tylko osobom fizycznym, posiadającym zdolność prawną oraz pełną zdolność do czynności prawnych. Osoby małoletnie są wykluczone z korzystania tych usług.

4.6 Dane osobowe oraz firmy podane przy rejestracji muszą być prawidłowe oraz kompletne. W szczególności do podania jest kompletna nazwa, organ reprezentacyjny, jak i adres, numer telefonu i faksu oraz adres E-Mail. Jeżeli zarejestrowany nie działa we własnym imieniu tylko jako reprezentant osoby prawnej, należy to podać oraz na życzenie Restposten 24 GmbH/ Stocklots24 udowodnić.

4.7 Przy rejestracji użytkownik wybiera hasło. Dane te należy trzymać pod zamknięciem oraz nie wolno ich udostępniać osobom trzecim. Użytkownik odpowiada za każde naruszenie umowy lub prawa, które zostały spowodowane przy użytku własnych danych dostępu. Nazwa użytkownika nie może naruszać praw osób trzecich, w szczególności prawa marki lub cechy jak i prawa imienia.

4.8 Użytkownik ma prawo wielokrotnej rejestracji na Restposten 24/ Stocklots24. Przeniesienie konta użytkownika lub Account's nie jest możliwe.

4.9 Restposten 24 GmbH/ Stocklots24 jest uprawniony do zablokowania poszczególnych ofert użytkownika jak i samego użytkownika włącznie z jego kontem oraz do wykluczenia go z dostępu do Restposten 24/ Stocklots24, jeżeli ten naruszył obowiązujące prawo lu prawa osób trzecich. Zablokowanie użytkownika jest szczególnie dopuszczalne, jeżeli ten:
 • przy rejestracji podał fałszywe dane.
 • przy użytkowaniu Restposten 24/ Stocklots24 naruszył prawa osób trzecich.
 • dopuścił się nadużycia usług od Restposten 24/ Stocklots24, w szczególności wystawił do dyspozycji osobom trzecim jego licencję na użytkowanie lub w ramach tej licencji skopiował, powielił lub udostępnił osobom trzecim otrzymane dane o ofertach, osobach lub handlowcach.
 • jeżeli została otwarta insolwencja majątku użytkownika.
 • z innej ważnej przyczyny.
4.10 Od czasu zablokowania użytkownika jest mu zabronione korzystanie z usług Restposten 24/ Stocklots24 oraz udostępnianie ich osobom trzecim. Zadośćuczynienie z wynikłych z tego powodu szkód jest wykluczone.

4.11 Die Restposten 24 GmbH/ Stocklots24 zastrzega sobie poświadczenie wszystkich przychodzących dokumentów.

5. Zawarcie umowy oraz rejestracja

5.1 Przy przekazaniu przez użytkownika danych rejestracyjnych następuje przyjęcie umowy przez Restposten 24 GmbH/ Stocklots24. Podmiotem tej umowy są Ogólne Warunki Handlowe, jak i w tym wypadku istniejąca lista cen.

5.2 Umowa zostaje zawarta na czas nieokreślony.

6. Nazwa użytkownika oraz hasło

Użytkownik jest zobowiązany do ochrony własnej nazwy użytkownika oraz hasła. Każde nadużycie danych użytkownika ciąży użytkownikowi. Użytkownik Restposten 24 GmbH/ Stocklots24 jest zobowiązany do zawiadomienia o nadużyciu jego danych, o ile ten takie informacje uzyska.

7. Ogólne zasady oraz obowiązki użytkownika

7.1 Ogłoszenia i oferty sprzedającego
a) Sprzedający może wystawić na Restposten 24/ Stocklots24 zobowiązujące oferty jego produktów. Także możliwe jest ustawienie wyszukiwania. Oferujący musi dokładnie opisać swoje artykuły oraz wystawić je w odpowiedniej kategorii. Przy tym musi on podać wszystkie zgodnie z prawdą właściwości i cechy oraz błędy, obniżające wartość oferowanego artykułu. W ofertach sprzedającego muszą znajdować się warunki płatności i dostawy oraz upoważnienie do dyspozycji jak i ewentualnie istniejące prawo odwołania oraz informacje o solidnym znaku firmowym wydawcy.
Oferujący bierze na siebie odpowiedzialność i gwarancję za prawidłowość jego danych. Restposten 24 GmbH/ Stocklots24 nie jest zobowiązany do kontroli danych oferującego. W polach przeznaczonych do informacji ofert nie mogą być wpisywane żadne informacje, przydatne do podjęcia kontaktu z oferującym ( np. numer telefonu i faksu, adres E-Mail, adres strony internetowej itp. ). Przy naruszeniu tego zakazu, Restposten 24 GmbH/ Stocklots24 upoważniony jest do skasowania albo korektury danej oferty.
b) Wraz z publikacją artykułów, sprzedawca składa zobowiązującą ofertę do zawarcia umowy o odpowiednim artykule za podaną w ofercie ceną. Przyjęcie takiej oferty następuje bezpośrednio przez interesenta.
c) Oferującemu znana jest odpowiedzialność za realizację odpowiedniej umowy o kupno oraz utrzymanie podanej dostępnej ilości artykułów.
d) Sprzedawca jest do odwołania związany ze swoją ofertą. Odwołanie oferty następuje w czasie skasowania danych oferty na Restposten 24/ Stocklots24. Sprzedawca zobowiązany jest do natychmiastowego skasowania oferty, jeżeli artykuł został już kompletnie sprzedany.
e) Oferty nie są kasowane automatycznie. Oferujący musi skasować niedostępne oferty na Restposten 24/ Stocklots24.
f) Jeżeli Restposten 24 GmbH/ Stocklots24 zostanie poinformowany o różnicy zdań obu partnerów handlowych, są ci zobowiązani do podania dokładnych informacji na temat treści umowy oraz przeprowadzenia transakcji w ciągu wyznaczonego przez Restposten 24 GmbH/ Stocklots24 terminu. Nie wydarzy się to lub Restposten 24 GmbH/ Stocklots24 zostanie poinformowany o nieprawidłowym działaniu jednego z partnerów handlowych, tak Restposten 24 GmbH/ Stocklots24 upoważniony jest do zablokowania bzw. skasowania wszelkich danych (w szczególności oferty, zawartość skrzynki odbiorczej oraz nadawczej). W tym wypadku nie nastąpi zwrot zapłaconych już kwot.

7.2 Oferty i wyszukiwanie
Kupujący zaprasza poprzez ustawienie wyszukiwania do oddania wiążących ofert. Ponadto kupujący musi opisać określoną cechę wyszukiwanego produktu jako minimalne dane. Wyszukiwanie jest zobowiązujące do momentu jego skasowania na Restposten 24/ Stocklots24 przez szukającego. Kupujący w każdej chwili ma prawo do odwołania jego wyszukiwania. Restposten 24/ Stocklots24 wystawia te wyszukiwania do dyspozycji oferującym, zarejestrowanym na Restposten 24/ Stocklots24. Przy ogłoszeniu oferującego nie chodzi o zobowiązujące oświadczenie woli, lecz o zaproszenie do oddania ofert (invitatio ad offerendum). Restposten 24/ Stocklots24 jest upoważniony do odrzucenia ogłoszenia, jeżeli kupujący naruszył Ogólne Warunki Handlowe, ogłoszenia mogą być oddane tylko w celu zawarcia umowy. Kupujący oddaje zobowiązujące ogłoszenia na wyszukiwania, zawarte na Restposten 24/ Stocklots24. Od czasu wystawienia oferty, sprzedający jest związany z tą ofertą.

7.3 Obowiązki interesenta kupna
a) Pyta interesant odnośnie oferty o dane osoby/firmy oferującego na Restposten 24/ Stocklots24 oraz oświadcza interesant przyjęcie oferty, tak dochodzi bezpośrednio do zawarcia umowy kupna. Interesant jest zobowiązany do zapłaty i przyjęcia towaru, sprzedający natomiast do ich weryfikacji.
b) Interesentom oraz pozostałym użytkownikom Restposten 24/ Stocklots24 zabronione jest poprzez użytkowanie Restposten 24/ Stocklots24 komercjalne, odpłatne oraz nieodpłatne handlowanie otrzymanymi danymi kontaktowymi, adresowymi, oferty oraz adresami E-Mail, tzn. publikacja tych danych, kopiowanie, przekazywanie oraz zapisywanie do celów własnych, w szczególności przekazywanie ich osobom trzecim. Podobnie zabronione jest w obrębie systemu Restposten 24/ Stocklots24 oraz na zewnątrz, wysyłanie zarejestrowanym użytkownikom komercjalnej oraz niechcianej reklamy (np. Spam). Wykroczenie przeciwko wystającym obowiązkom prowadzi bezzwłocznie do zablokowania oraz usunięcia z Restposten 24/ Stocklots24.
c) Użytkownik nie jest upoważniony do korzystania z mechanizmów, Software oraz pozostałych rutyn w połączeniu z korzystaniem z Restposten 24 chyba, że te zostaną (odpłatnie lub nieodpłatnie) wystawione do dyspozycji przez Restposten 24 GmbH/ Stocklots24.

8. Zakres licencji użytkowania i kara umowna

8.1 W systemie Restposten 24/ Stocklots24 i na stronie internetowej nagromadzone listy ofert, produktów, artykułów oraz firm są chronione jako bank danych w sensie §§ 87 a i 87 b praw autorskich. Zarejestrowanym klientom na Restposten 24/ Stocklots24 zostaje przyznane zwyczajne, nieprzenośne prawo użytkowania banku danych oraz odpowiednich danych na czas trwania umowy. Z banku danych można korzystać samemu w przewidzianym dlatego zakresie. Użytkownikowi (odbiorca licencji) zabronione jest jednakże, bezpośrednie oraz pośrednie wydawanie osobom trzecim wszelkich licencji, w szczególności wydanie osobom trzecim możliwości samodzielnego dostępu do banku danych poprzez udzieloną licencję użytkownikowi. Podobnie niedopuszczalne jest po pomyślnym wyborze produktu dokonywanie lub przekazywanie zamówienia ososbom trzecim. Tak samo zabronione jest użytkownikowi odpłatne, a także nieodpłatne przekazywanie osobom trzecim danych oferującego odczytanych wcześniej z banku danych Restposten 24/ Stocklots24. Sama strona internetowa, grafiki, zdjęcia, logo, JPEGS, PDF oraz wszelkie treści są chronione prawami autorskimi. Kopiowanie, zapisywanie, powielanie oraz opracowywanie jest zabronione osobom trzecim.

8.2 Przy wykroczeniu przeciw punktowi 8.1 przysługuje Restposten 24/ Stocklots24 prawo zaniechania. W takim wypadku niewykluczone jest poniesienie kosztów ewentualnych szkód.

8.3 Ponadto Restposten 24/ Stocklots24 upoważniony jest do wypowiedzenia użytkownikowi jego uprawnienia użytkowania oraz do zablokowania jego dostępu do platformy. Naruszenie licencji oraz praw autorskich są ponadto przestępstwem w sensie §§ 106 ff prawa autora oraz zostaną bezpośrednio doniesione.

9. Odpowiedzialność za treść oraz prawo zwolnienia

9.1 Restposten 24/ Stocklots24 jako zarządca tej platformy handlowej stawia użytkownikowi do dyspozycji wyłącznie możliwość publikacji jego własnych ofert bzw. wyszukiwania produktów. Restposten 24/ Stocklots24 jest aktywny jako Provider/Oferujący usługami informacyjnymi, który dostarcza oraz publikuje wyłącznie obce treści osób trzecich. Restposten 24/ Stocklots24 nie ma możliwości przeglądania tych ofert przed ich publikacją przez użytkownika. Po opublikowaniu ofert, Restposten 24/ Stocklots24 nie ma ani możliwości ani obowiązku ich weryfikacji na zawartość treści. Restposten 24/ Stocklots24 nie przywłaszcza sobie oferowanych informacji.

9.2 Za treściową, prawidłową, rzeczową oraz inną zawartość informacji odpowiedzialny jest tylko i wyłącznie sam użytkownik. Użytkownik zobowiązuje się przy wyborze, ukształtowaniu oraz publikacji produktów jak i przekazywaniu i oddaniu do użytku informacji o ofertach, do przestrzegania obowiązującego prawa oraz do dopilnowania, żeby ani ogólne prawo ochrony, karne, przepisy porządkowe oraz prawo osób trzecich (w szczególności ustawa o ochronie, patentach, marce lub nazwie) nie zostało zranione.

9.3 Użytkownik zapewnia wyraznie Restposten 24/ Stocklots24, że dysponuje wymaganymi licencjami do sprzedaży produktów, w szczególności, że posiada wymagane prawo użytkowania, powielania oraz publikacji. Użytkownik zapewnia Restposten 24/ Stocklots24, że sprawdził czy wystawione przez niego oferty nie ranią tzw. praw osób trzecich, podobnie jak fakt, że przez publikację ofert i informacji nie obrażone zostały pozostałe prawa marki, nazwy czy osobowości. Użytkownik przejmuje na siebie wyłączną odpowiedzialność za prawno-porządkową oraz konkurencyjną dopuszczalność jego ofert oraz reklamy.

9.4 Użytkownik zobowiązuje się do zwolnienia Restposten 24/ Stocklots24 z wszelkich roszczeń osób trzecich, które pochodzą z publikacji danych oraz ofert. Obowiązek zwolnienia obejmuje roszczenie o wynagrodzenie strat jak i wydatków oraz zwrot kosztów prawnych ( np. koszty sądownicze oraz prawnicze ), które Restposten 24/ Stocklots24 do obrony przed rzekomymi roszczeniami.

10. Deaktywacja oraz usunięcie ofert

10.1 Restposten 24/ Stocklots24 jest upoważniony do natychmiastowego usunięcia/deaktywacji ofert oraz danych bez wcześniejszego powiadomienia o tym użytkownika, jeżeli ta narusza Ogólne Warunki Handlowe

10.2 Zaistnieje roszczenie osób trzecich przeciwko Restposten 24/ Stocklots24 o zaniechanie, odszkodowanie lub wydanie informacji (w szczególności poprzez upomnienie, pismo wzywające, zarządzenie tymczasowe lub skargę), Restposten 24/ Stocklots24 jest upoważniony do tymczasowego zablokowania odpowiednich danych bez podania przyczyn.

10.3 Nastąpi zablokowanie oferty z powodu opisanych działań w punkcie 1 i 2, niemożliwe jest roszczenie użytkownika o odszkodowanie, nawet wtedy, jeżeli miałoby się pózniej okazać, że roszczenie użytkownika przeciwko Restposten 24/ Stocklots24 było bezpodstawne.

10.4 Korzystają osoby trzecie z Restposten 24/ Stocklots24 na podstawie oferty użytkownika, tak jest Restposten 24/ Stocklots24 upoważniony do uniknięcia wydania informacji osobom trzecim o zapisanych danych o użytkowniku, także poza drogą prawną.

10.5 Die Restposten 24 GmbH/ Stocklots24 jest upoważniony do usunięcia wszystkich ofert lub wyszukiwań, w których opisie, tytule lub na zdjęciu znajdują się dane kontaktowe różnego rodzaju (Tel., Faks, E-Mail, URL, itp.). Przy powtórnym wykroczeniu Restposten 24 GmbH/ Stocklots24 jest upoważniony do zablokowania dostępu.

11. Ochrona danych

11.1 Restposten 24/ Stocklots24 jest upoważniony w ramach celu umowy do pobrania, opracowywania, zapisywania oraz wykorzystania do własnych celów danych użytkownika. Restposten 24/ Stocklots24 jest w szczególności upoważniony do
a) publikacji oraz przekazywania danych użytkownika w ramach postanowionych usług,
b) do zawiadomienia w ramach prawnych obowiązków uprawnionych miejsc,
c) do zawiadomienia przy skaleczeniu i wykorzystaniu przez osoby trzecie danych użytkownika oraz
d) w innych wypadkach do przekazania tych danych z poprzedniejszą zgodą uczestnika.

11.2 W oparciu o regulamin oferujących telekomunikację oraz Provider, Restposten 24/ Stocklots24 zapisuje regularnie poszczególne dane ofert (oferta, tekst, poprawki a, także E-Maile) oraz kasuje je po upływie terminu ich przechowywania.

11.3 Użytkownik wyraża zgodę na korzystanie z jego danych osobowych przez Restposten 24 do celów marketingowych. Do tego należy np. wysyłanie E-Maili z ogólnymi informacjami, mające reklamowy charakter, Newsletter, AutoMailer itp. Jeżeli użytkownik nie życzy sobie dalszego otrzymywania takowych informacji, tak ma on zawsze możliwość odwołania ich w menu klienta. Wysyłanie E-Maili, zawierających ważne informacje o korzystaniu z Restposten 24/ Stocklots24, mogą być wysyłane przez Restposten 24 GmbH/ Stocklots24.

11.4 W dalszym ciągu użytkownik zgadza się, że jego nazwisko, adres kontaktowy, adres E-Mail jak i pozostałe, potrzebne do przeprowadzenia transakcji dane kontaktowe, zostały przekazane przez Restposten 24/ Stocklots24 poszczególnym interesentom i/lub partnerom handlowym do celów transakcyjnych.

11.5 Facebook: Możliwe są odwiedziny na wszystkich portalach handlowych Restposten 24 und Stocklots 24 bez podania jakichkolwiek danych osobowych. Dane osobowe pobierane są tylko, po uprzedniejszej rejestracji lub dobrowolnym ich podaniu przy odwiedzinach któregoś z naszych portali handlowych. Na naszych portalach handlowych zawarte są programy, tzw. Plug-ins społecznej sieci Facebook. Te są wyłącznie przekazywane przez Facebook Inc., 1601 S. California Ave, Palo Alto, CA 94304, USA. Plug-Ins są łatwe do poznania poprzez Button "Gefällt mir". Przy odwiedzinach jednej z naszych stron, zawierającej tego rodzaju Plug-in, następuje bezpośrednie połączenie między odwiedzanym Browser i serwerem sieci Facebook. W ten sposób zostaje wysyłana informacja do Facebook o odwiedzinach naszej strony. Jeżeli podczas odwiedzin na naszej stronie, jest się zalogowanym na Facebook, możliwe jest Facebook przyporządkowanie przez niego odwiedzin na naszej stronie z konkretnym kontem użytkownika. Przez oddziaływanie Plug-ins, np. przez kliknięcie Button "Gefällt mir" lub pozostawienie komentarza, dochodzi do przekazania następujących informacji do Facebook, które zostaną tam zapisane. Jeżeli użytkownik nie życzy sobie przekazywania takich informacji Facebook, musi się najpierw wylogować z Facebook. Cel oraz zakres poboru informacji przez Facebook i tamtejsze ich opracowywanie oraz korzystanie z nich jak i w tym celu prawo użytkownika i możliwość ich ustawienia w celu ochrony sfery prywatnej zawarte są w:. W razie pytań odnośnie opracowywania, pobierania oraz korzystania z danych osobowych jak i informacji, korektury oraz skasowania danych, proszę skontaktować się z pełnomocnikiem do spraw ochrony danych: Markus Filler, Restposten24 GmbH.

11.6 Google Analytics: Wszystkie portale handlowe Restposten 24 und Stocklots 24 korzystają z Google Analytics, służby analizy internetowej Google Inc. Google Analytics używa Cookies, które są zapisywane na komputerze użytkownika oraz umożliwiają analizę używania tych portali handlowych. Wywołane przez Cookies informacje o korzystaniu z portali handlowych włącznie z adresem IP, są przekazywane do serwera Google oraz tam zapisywane. Google korzysta z tych informacji do oceny korzystania z tych portali. Dla prowadzącego witrynę internetową/ Website zostaje zestawiona aktywność danej witryny, aby można było dostarczyć dalsze, połączone z tą witryną usługi. Także Google będzie przekazywał w danym wypadku informacje osobom trzecim, o ile te są prawnie ustalone lub jeżeli osoby trzecie przerabiają dane te z polecenia Google. Google nie będzie w żadnym wypadku przypisywał Twojego adresu IP innym danym z Google. Istnieje możliwość uniemożliwienia instalacji Cookies porzez odpowiednie ustawienie Browser Software, jednakże może się ewtl. zdażyć, że nie wszystkie funkcje portalu handlowego będą dostępne. Poprzez korzystanie z portalu handlowego składasz zgodę na opracowywanie pobranych przez Google danych. Metody pobierania oraz wykorzystywania informacji przez Google znajdziesz w .

12. Usługi oraz dostępność Restposten 24/ Stocklots24

Witryny internetowe oraz usługi oferowane przez Restposten 24/ Stocklots24 będą udostępnione bez jakichkolwiek zapewnień w oparciu o dostępność oraz jakość.

13. Ograniczenie odpowiedzialności

13.1 Restposten 24 GmbH/ Stocklots24 nie bierze odpowiedzialności za prawidłowość i/lub całkowitość zawartych na Restposten 24/Stocklots24 informacji, porad lub zaleceń bzw. dostępność informacji oraz ofert na Restposten 24.

13.2 Restposten 24 GmbH/ Stocklots24 nie bierze odpowiedzialności za szkody powstałe z niedostarczenia, spóznionej lub błędnej przesyłki. Kupujący zobowiązany jest w tej sprawie skontaktować się ze sprzedawcą.

13.3 Restposten 24 GmbH/ Stocklots24 nie bierze odpowiedzialności za szkody powstałe z usunięcia, zatajenia lub nieusunięcia ofert chyba, że zarzuca się Restposten 24 GmbH, przedstawicielowi prawnemu lub pomocnikowi ciężkie niedbalstwo lub rozmyślność. Oprócz przypadku rozmyślności odpowiedzialność ograniczona jest do kwoty 200,00 €.

13.4 Wobec firm, Restposten 24 GmbH/ Stocklots24 odpowiada za szkody w przypadku skaleczenia istotnych obowiązków umowy, natomiast tylko jeżeli prawni przedstawiciele lub kierujący pracownicy Restposten 24 GmbH popełnili rażące niedbalstwo. Ograniczenie odpowiedzialności za odszkodowanie dotyczy w szczególności pośrednich szkód, w szczególności za stracony zysk. W ramach nakazanego sztabu wymiaru odpowiedzialności, Restposten 24 GmbH odpowiada za wysokość szkód przewidywalnych w umowie.

13.5 Wobec użytkownika, Restposten 24 GmbH odpowiada tylko za rozmyślność oraz niedbalstwo. W przypadku naruszenia istotnych obowiązków umowy, zaległości dłużnika lub przez Restposten 24 GmbH niemożliwość dokonania świadczenia, odpowiada Restposten 24 GmbH jednakże za każde winne zachowanie. Odpowiedzialność ogranicza się do kosztów przewidywalnych w umowie.

13.6 Ograniczenie odpowiedzialności oraz usunięcie nie dotyczą roszczeniu z przepisów o odpowiedzialności produktu, szkód powstałych z zranienia życia, ciała, zdrowia lub wymuszonych prawnych reguł.

13.7 Restposten 24 GmbH nie bierze odpowiedzialności za błędy Hard- und Software na serwerze używane do administracji Restposten 24, bezpośrednich błędów jak zniszczenie danych na lokalnym serwerze użytkownika, przenoszenie wirusów, niedostępność Restposten 24, szkód Hard- und Software na lokalnym serwerze użytkownika. Nie istnieje prawo roszczenia o całkowitość, prawidłowość lub rekonstrukcję (np. przy zniszczeniu, używanego przez Restposten 24 banku danych).

14. Miejsce sądu oraz stosowane prawo.

14.1 Jeżeli przedsiębiorca jest partnerem umowy z Restposten 24, podlega on umowie o licencję/użytkowanie włącznie z tymi OWH.

14.2 Dla wszystkich z tej umowy lub OWH powstałych nieporozumień, wyłącznym miejscem sądu jest Darmstadt.

15. Zmiany OWH i klauzula salwatoryjna

15.1 Restposten 24 GmbH ma prawo do zmiany tych OWH bez podania przyczyny oraz o każdej porze. Zmienione OWH zostaną przesłane użytkownikowi poprzez E-Mail 2 tygodnie przed ich zastosowaniem. Nie sprzeciwi się użytkownik tym OWH w ciągu 2 tygodniu po otrzymaniu tego E-Maila, tak oznacza to ich przyjęcie. Restposten 24 GmbH przypomni użytkownikowi o ważności oraz 2-tygodniowym terminie w piśmie, zawierającym zmiany w OWH.

15.2 Jeżeli postanowienie tej umowy nie jest w całości lub częściowo skuteczne prawnie lub swoją skuteczność prawną pozniej straci, tak nie powinna zostać w ten sposób dotknięta ważność całej umowy oraz OWH.

15.3 Zmiany wymagają formy pisemnej. .
Zarejestrować się

16.Szczególne zastrzeżenia odnośnie tłumaczenia niemieckich OWH na inne języki.

16.1. Proszę zwrócić uwagę na to, że nawet jeśli Stocklots24 oferuje przetłumaczoną niemiecką wersję OWH, tak służy ona tylko i wyłącznie informacji oraz lepszemu zrozumieniu tekstu.

16.2. Jeśli istnieje rozbieżność między przetłumaczoną, a niemiecką wersją OWH, tak uchodzi niemiecka wersja jako oryginalna oraz ważność leży po jej stronie.
Stan: 26.04.2018 © 1995-2020 Restposten24 GmbH / Stocklots24®